تیم های چابک

در چند سالی که گذشت شرکت های زیادی به سمت تفکر چابک حرکت کردند و تجربیات موفق یا ناموفقی هم داشتند. از آنجایی که همیشه معرفی نمونه های موفق باعث دلگرمی کل جامعه می شود، دوستان تقاضا داشتند تیم های موفقی که نتایج خوبی گرفتند معرفی شوند، پس تصمیم گرفته شد تا فراخوانی برای تیم های چابک ارسال شود تا در صورت علاقه مند بودن تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

سوالات متدوال:

 • چرا تیم و شرکت نه؟

در متدهای چابک بر روی تیم و کار تیمی تاکید زیادی داریم و اصولا به دنبال این هستیم که تیم تشکیل شود، پس معرفی تیم های موفق برای ما ارجحیت بیشتری دارند.

 • تیم ها کجا معرفی خواهند شد؟

این تیم در وبلاگ دنیای چابک به صورت هفتگی معرفی خواهند شد و در نهایت به صورت یک کتابچه چاپ خواهد شد. در صورت تکمیل شدن، نسخه انگلیسی آن نیز آماده خواهد شد.

 • برای چه این کار انجام می شود؟

در منطقه و کشورهای همجوار کارهای مشابهی شده است و حرکت آنها سریع تر از ما شده است(حالا بدلایل تحریم و ارتباط هاشون) ما نیز به چنین چیزی احتیاج داریم تا باعث قویتر شدن جامعه و حرکت بهتر اجتماع نرم افزاری بشود. به عبارتی نیاز داریم تا با تقویت همدیگر رشد سریع تری داشته باشیم.

 • چه تیم هایی معرفی می شوند؟

تیم هایی که حداقل تجربه بالای سه ماه داشته باشند و متدهای چابک در روند پیشرفت آنها تاثیری داشته باشد، بعبارتی قصد ما مقایسه تیم ها نیست، بلکه مقایسه خود تیم با وضعیت قبلی خودشان است، آیا پیشرفتی دیده شده است یا نه؟

چگونه اقدام کنیم؟

برای اقدام به فرمت زیر ایمیلی را به آدرس asad.safari  در gmail.com ارسال کنید:

 1. اسم تیم / اسم شرکت
 2. موضوع کاری تیم / شرکت
 3. تعداد نفرات تیم / شرکت
 4. میزان سال/ماه تجربه تیم
 5. شهر/استان محل استقرار تیم
 6. از چه چارچوب / متد چابکی استفاده می کنید( مانند اسکرام یا کانبان)
 7. چه پرکتیس هایی برای شما کارا بوده اند (مانند Sprint planning  یا جلسات روزانه یا Visualize کردن یا … )
 8. در موضوعات زیر چه پیشرفتی داشته اید:
  1. انگیزش نفرات
  2. کیفیت محصولات
  3. ورود سریع به بازار
  4. رضایت مشتریان
 9. چه عاملی باعث موفقیت/شکست پیاده سازی تفکر چابک برای تیم/شرکت شما شده است؟
 10. شرح تجربه چابک شدن در چند جمله
 11. عکس دسته جمعی تیم / در صورت وجود محیط کاری / در صورت وجود بردهای تیم

چابک و موفق باشید

اگر به تازگی با چابک یا اسکرام آشنا شده اید پیشنهاد می کنم این کتابچه چند صفحه را بخوانید و اگر مطالب بیشتری نیاز داشتید شاید این مطلب اول تا آخر چابک برای شما مفید باشد.

مطالب را هم دوست داشتید می توانید از طریق این لینک عضو فید دنیای چابک شوید تا مطالب جدید برای شما ارسال شود

در ضمن دوره های آموزشی نیز برگزار می کنیم که شاید برای شما یا تیم شما نیز مفید باشند اگر اینگونه بود خوشحال می شوم با من تماس بگیرید

اسد صفری

اسد صفری – مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری. مدارک حرفه ای: CSP - CSM - PSM - PSPO - CDA - Management 3.0 برخی تجربیات: رئیس دفتر تحول چابک شرکت داده ورزی سداد(بیشتر از ده تیم نرم افزاری) - مربی چابک شرکت رامند (تیم های موبایل و گیم سازی) - مدیر تولید نرم افزار SimplyDesk برای شرکت فرانسوی PCI - مربی مشاور شرکت های:خدمات انفورماتیک، ارکید فارمد، فراداده، الفبا برخی از سوابق مشاوره کوتاه مدت و تدریس : علی بابا، فناپ، تجارت الکترونیک پارسیان، بیمه سامان، انیستیتو ایزایران، مهندسین مشاور تجارت (بانک تجارت)، بیمه ایران، پارس آنلاین، شرکت رهنما، ورانگر، انتشارات پزشکی کوثر و صنایع ارتباطی آوا، فولا آلیاژی یزد، پارک علم فناوری کردستان و ... . عضو انجمن های بین المللی Agile Alliance - Scrum Alliance

۱ دیدگاه

 1. Pingback: دنیای چابک – تیم چابک Pixflow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *