IBM فیلی که رقصید و 300 میلیون دلار جایزه گرفت

dancing-elephant

تغییر آن هم در سطح بنیادین برای شرکت های بزرگ البته بهتر بگویم غولی مانند IBM غیر ممکن یا حداقل سخت در نظر گرفته می شود به طوری که اذعان می شد ، “فیل ها نمی توانند برقصند” . اما IBM ثابت کرد که فیل ها می توانند برقصند و جایزه این تحول را نیز بگیرند.

شرکت IBM یکی ازچند شرکت غول در زمینه توسعه نرم افزار می باشد که با دارا بودن درحدود 427000 کارمند در 170 کشورمختلف سودی سالانه بالغ بر 99 میلیارد دلار دارد . کارمندان این شرکت در تیم های مختلف بر روی 346 محصول در عرصه های مختلف کارمینمایند.

چندین سال پیش تیمی جهت بهبود فرآیند توسعه و نگه داری محصولاتشان در IBM تشکیل شد که این تیم با فرآهم نمودن اساتید و مربیان چابک بستر لازم را جهت ایجاد یک تحول در IBM به وجود آوردند.

برابر اعلام جینا پول مدیر بازاریابی IBM با تحول بیش از90 درصد تیم های این شرکت به متد چابک توانسته بیش از 300 میلیون دلار با افزایش بهره وری ذخیره نماید. در همین رابطه Case Study ای در سایت IBM آورده شده است که نشان دهنده اعداد و ارقام ذکر شده است.

البته روش چابک روش بسیار سودمند و کارآمدی است و مثال های فراوانی در رابطه با گرایش شرکت های بزرگ و کوچک در اقصی نقاط جهان به روش چابک وجود دارد ، اما هیچ مثالی بهتر ازگرایش شرکت خودمان نمی تواند باشد ، یعنی لمس روش چابک در سازمان چیز دیگری است البته اگر این چابک سازی با علم و تحول مناسبی همراه باشد .

چابک باشید

یاشیاسیز

دوره آموزشی پیشنهادی

درباره اسد صفری

اسد صفری – مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری. مدارک حرفه ای: CSP - CSM - PSM - PSPO - CDA - Management 3.0 برخی تجربیات: رئیس دفتر تحول چابک شرکت داده ورزی سداد(بیشتر از ده تیم نرم افزاری) - مربی چابک شرکت رامند (تیم های موبایل و گیم سازی) - مدیر تولید نرم افزار SimplyDesk برای شرکت فرانسوی PCI - مربی مشاور شرکت های:خدمات انفورماتیک، ارکید فارمد، فراداده، الفبا برخی از سوابق مشاوره کوتاه مدت و تدریس : علی بابا، فناپ، تجارت الکترونیک پارسیان، بیمه سامان، مهندسین مشاور تجارت (بانک تجارت)، بیمه ایران، پارس آنلاین، شرکت رهنما، ورانگر، انتشارات پزشکی کوثر، فولا آلیاژی یزد، پارک علم فناوری کردستان و ... . عضو انجمن های بین المللی Agile Alliance - Scrum Alliance

3 دیدگاه در “IBM فیلی که رقصید و 300 میلیون دلار جایزه گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.