متد آموزشی متفاوت چابک

کسانی که در دوره های اسکرام ما چه دوره هنریک کنیبرگ و چه دوره های فیصل محمود یا حتی دوره های خود من شرکت کرده باشند، حتما متوجه شده اند که متد تدریس این دوره ها بسیار متفاوت تر از هر دوره ای یا کارگاه آموزشی می باشد.

علی نعمتی شهاب عزیز که در کورس PSM بودند در اینجا در  مورد نحوه ارائه مطلب فیصل عزیز توضیح دادند. با صحبتی که با علی عزیز داشتم ، بسیار ازاین متد آموزشی خوششان آمده بود، از اینرو خواستم مطلبی در این مورد بنویسم.

51niXARoTdL._BO2.jpg (434×500)

این متد آموزشی معروف به روش Training From the Back of the Room می باشد که کتاب بالا نیز یک کتاب برای آموزش این متد آموزشی می باشد.

در این روش آموزشی بیشتر به جای اینکه استاد دوره آموزش دهد و یا اصطلاحا تدریس کند ، از روش یادگیری تیمی و گروهی استفاده می شود. نفرات به گروه های مختلف تقسیم می شوند و در گروه ها به یکدیگر کمک می کنند تا بیشتر یاد بگیرند.

این روش بر روی اینکه بیشترین میزان یادگیری از یادگیرنده به یادگیرنده می باشد تاکید میکند.

در دوره های آموزشی اسکرام که روش من هم همین روش می باشد، کلا زیاد مطلب از طرف استاد ارائه نمی شود و اجازه فکر و همکاری و همفکری و یادگیری تیمی به نفرات داده می شود. مطلبی که نفرات از تیم خود (همسطح خود) یاد بگیرند بیشتر و بهتر از مطلب من استاد  خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این روش می توانید به کتاب معرفی شده مراجعه نمایید.

در کل این روش تدریس یک روش نوین می باشد و قابل استفاده در تدریس همه نوع مطلب می باشد.

چابک و موفق باشید

دوره آموزشی پیشنهادی

درباره اسد صفری

اسد صفری – مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری. مدارک حرفه ای: CSP - CSM - PSM - PSPO - CDA - Management 3.0 برخی تجربیات: رئیس دفتر تحول چابک شرکت داده ورزی سداد(بیشتر از ده تیم نرم افزاری) - مربی چابک شرکت رامند (تیم های موبایل و گیم سازی) - مدیر تولید نرم افزار SimplyDesk برای شرکت فرانسوی PCI - مربی مشاور شرکت های:خدمات انفورماتیک، ارکید فارمد، فراداده، الفبا برخی از سوابق مشاوره کوتاه مدت و تدریس : علی بابا، فناپ، تجارت الکترونیک پارسیان، بیمه سامان، مهندسین مشاور تجارت (بانک تجارت)، بیمه ایران، پارس آنلاین، شرکت رهنما، ورانگر، انتشارات پزشکی کوثر، فولا آلیاژی یزد، پارک علم فناوری کردستان و ... . عضو انجمن های بین المللی Agile Alliance - Scrum Alliance

1 دیدگاه در “متد آموزشی متفاوت چابک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.