CSM در ایران برای اولین بار

با هماهنگی انجام گرفته با اساتید گرامی و بین المللی Scrum و Agile  از کشور سوئد خواهان برگزاری یک دوره CSM یا Certificated Scrum Master برای اولین بار در ایران و کشور های همجوار هستم . این دوره شامل آموزش کامل متد اسکرام طی 2 روز و اعطای مدرک CSM خواهد بود . امید است که بتوانیم این دوره را به نحو احسنت در ایران برای بار اول برگزار کنیم .البته این دوره در شرایطی برگزار خواهد شد که تعداد شرکت کننده در این دوره به حد نصاب برسد .

CSMhttp://blog.irscrum.com/wp-content/uploads/2010/06/logo-certified-scrum-master-seal.jpg?w=260 چیست ؟

CSM مخفف Certificated Scrum Master می باشد و به کسی اطلاق می شود که مدرک Scrum Master بودن را داشته باشد . Scrum Master شخص اول و در واقع  برپا کننده و گرداننده اسکرام در تیم های توسعه نرم افزا می باشد و کل اسکرام بر پایه این اسکرام مستر خواهد بود  . CSM یک مدرک بین المللی و معتبر برای کسانی خواهد بود که می خواهند به عنوان اسکرام مستر در تیم های توسعه نرم افزار فعالیت داشته باشند .

مدرک CSM از طرف تشکل معتبر Agile Alliance به اسکرام مستر های عزیز اعطا خواهد شد و بدلیل معتبر بودن این مدرک در تمام جهان ,  شما به راحتی خواهید توانست در این رشته شغلی در هر کجای این کره خاکی مشغول به کار شوید .

مزیت این دوره چه می تواند باشد  ؟

 • آموزش کامل متد اسکرام طی کلاس ها ,  سمینار ها و کارگاههای عملی
 • رفع اشکال در مورد Agile و اسکرام به همراه اساتید جهانی این حوزه
 • دریافت مدرک بین المللی Scrum Mater
 • امکان اشتغال زایی به عنوان Scrum Master در تیم های توسعه نرم افزار

CSM در کشورهای دیگر چگونه است ؟

این مدرک در اکثر کشورهای پیشرفته جهان توسط تشکل Agile Alliance ارائه می گردد ولی در منطقه کشور ما فقط در کشور ترکیه و کشور هند ارائه می شود . منتهی در هر دو کشور با هزینه گزافی روبرو خواهید شد . برای مثال فقط خود دوره CSM در کشور ترکیه معادل مبلغ 1500 دلار آمریکا هزینه در بر خواهد داشت . این مبلغ را باید بعلاوه هزینه سفر (رفت و برگشت به ترکیه) و بعلاوه هزینه اقامت به مدت چند  روز و بعلاوه هزینه های متفرقه که در چنین کشورهایی خرج می شود باید بکنید .

فرق این دوره با دوره های کشور های همجوار چه خواهد بود ؟

دو فرق اساسی این دوره با دوره های کشورهای خارجی خواهد داشت :

 1. هزینه پایین: به خواهش بنده حقیر و بدلیل اولین برگزاری این دوره در ایران و با مساعدت  Agile Alliance این دوره با هزینه بسیار کم و شاید یک دهم کشورهای دیگر برگزار خواهد شد و تمام در آمدهای حاصله , خرج سفر اساتید گرامی ,  هزینه اقامت آنها  ,  هزینه محل برگزاری دوره و هزینه های متفرقه خواهد شد و به صراحت عرض می کنم بدلیل علاقه بنده به Scrum و تمایل به نهادینه کردن آن در ایران , بنده قصد درآمدزایی از این دوره را ندارم و فقط قصدم برگزاری این دوره در ایران می باشد .
 2. مدرسین : به جرات می توانم عرض نمایم مدرسینی که به امید خدا در خدمت آنها در ایران خواهیم بود ,  جزو اساتید جهانی و معروف حوزه Agile و Scrum  می باشند . ولی در کشورهای همجوار این دوره توسط اساتید بومی آنجا و با سطح بسیار نازل برگزار می شود .

در مورد اساتید دوره :

به احتمال زیاد ما در ایران در این دوره در خدمت دو تن از اساتید سوئدی اسکرام خواهیم بود  که هر دوی آنها کاربلد و در این حوزه از چهره های سرشناس جهانی می باشند . یکی از این برادران دوست عزیز Henrik Kniberg می باشد . این برادر پیشینه عریض و طویلی در زمینه اسکرام و Agile دارد ,  کتاب Scrum and XP from the Trenches او به جرات می توان گفت بهترین و روانترین کتاب در زمینه اسکرام می باشد . برای اطلاعات بیشتر در زمینه وی می توانید به این لینک مراجعه کنید .

هزینه دوره :

همانطور که در بالا عرض شد این دوره به دلیل اولین بار بودن آن با هزینه بسیار کم برگزار خواهد شد (شاید در دفعات بعدی بدین گونه نباشد) . این دوره در کشورهای مختلف با هزینه های مختلفی برگزار می شود : برای مثال این دوره در کشور سوئد با مبلغ 1500 یور برای هر نفر و یا در کشور ترکیه با مبلغ 1500 دلار آمریکا برای هر نفر برگزار می شود : ولی این دوره با حسن نیت دوستان به مبلغ 600-750 دلار کاهش یافت که مبلغ نهایی مابین این رنج خواهد بود .

ظرفیت دوره :

به دلیل اینکه دوره شامل کارگاههای آموزشی هم خواهد بود پس امکان حضور تعداد زیادی از دوستان نخواهد بود . حداکثر 20- 30 نفر قابل پذیرش خواهیم بود . اما اگر تعداد ثبت نام کننده بیش از این تعداد شد و به حد نصاب دو گروه برسد ,  این دوره در دو گروه مجزا برای رفاه حال دوستان برگزار خواهد شد .

محل برگزاری دوره :

محل برگزاری دوره به احتمال بسیار قوی در تهران خواهد بود ولی اگر تعداد شرکت کننده در دوره از شهری بیشتر از شهرهای دیگر باشد (و به شرط اینکه شهر موردنظر جزو کلان شهرها باشد) دوره به آنجا انتقال خواهد یافت که پیش بینی بنده دوره در تهران و یا تبریز برگزار خواهد شد .

زمان برگزاری :

زمان برگزاری دوره در اوایل دی یا اوایل بهمن خواهد بود و مدت دوره 2 روز می باشد .

چه کسانی می توانند در این دوره شرکت کنند ؟

پیش نیاز خاصی برای حضور در این دوره وجود ندارد ولی بهتر است کسانی در این دوره حضور بعمل بیاورند که درگیر در زمینه توسعه نرم افزار می باشند :

 • مدیران شرکت های توسعه نرم افزار
 • متخصصان توسعه نرم افزار(برنامه نویس ,  تحلیل گر , آزمایشگر و… )
 • مدیران پروژه

نحوه شرکت در این دوره :

بدلیل اینکه این دوره برای اولین بار در ایران برگزار خواهد شد و بدلیل معلوم نبودن بازخورد ملت در مورد این دوره ,  فعلا این مسئله در حد اعلان عمومی می باشد . از دوستانی که مایل به شرکت در این دوره می باشد خواهش می شود که بوسیله کامنت تمایل خود را برای شرکت در این دوره اعلام نمایند در صورت رسیدن به حد نصاب و مقبولیت کلی با این دوستان تماس گرفته خواهد شد و البته اعلانات بعدی به صورت عمومی را خواهند توانست دنبال نمایند . لطفا در هنگام ثبت کامنت , شهری را که مایل به برگزاری دوره در آنجا می باشد را معلوم نمایید.

پ . ن : از یکی از دوستان عزیز ساکن در تهران که توانایی رزرو مکان برگزاری این دوره را در یکی از هتل های خوب تهران با امکانات لازم برای این دوره را دارا می باشد وتمایل همکاری دارند لطفا با بنده با ایمیل safari_asad[at]yahoo[dot]com مکاتبه نمایند ,  بدیهی می باشد که در هزینه دوره این عزیز تخفیف ویژه ای در نظر خواهیم گرفت .

یاشیاسیز

درباره اسد صفری

اسد صفری – مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری. مدارک حرفه ای: CSP - CSM - PSM - PSPO - CDA - Management 3.0 برخی تجربیات: رئیس دفتر تحول چابک شرکت داده ورزی سداد(بیشتر از ده تیم نرم افزاری) - مربی چابک شرکت رامند (تیم های موبایل و گیم سازی) - مدیر تولید نرم افزار SimplyDesk برای شرکت فرانسوی PCI - مربی مشاور شرکت های:خدمات انفورماتیک، ارکید فارمد، فراداده، الفبا برخی از سوابق مشاوره کوتاه مدت و تدریس : علی بابا، فناپ، تجارت الکترونیک پارسیان، بیمه سامان، مهندسین مشاور تجارت (بانک تجارت)، بیمه ایران، پارس آنلاین، شرکت رهنما، ورانگر، انتشارات پزشکی کوثر، فولا آلیاژی یزد، پارک علم فناوری کردستان و ... . عضو انجمن های بین المللی Agile Alliance - Scrum Alliance

28 دیدگاه در “CSM در ایران برای اولین بار

 1. زبان انگلیسی خواهد بود ولی از مدرسان خواهش خواهیم کرد که کمی یواش تر و روانتر و سلیس تر صحبت کنند تا دوستان متوجه بشوند , البته اگر نیاز شود یا باشد حتما از مترجم استفاده خواهیم کرد .

 2. دوستان علاوه بر شماره تلفن می توانید ایمیل و یا ID خود در Skype , یاهو و یا جمیل را نیز ثبت نمایید.

  لطفا در هنگام ثبت کامنت , شهری را که مایل به برگزاری دوره در آنجا می باشید را معلوم نمایید.

 3. با سلام بسیار بسیار کار جالبی است.
  شما می توانید از یکی از دوستان که زبانش خوب هست و آشنایی با اسکرام داره بخواهید که زحمت ترجمه همزمان رو بکشن.
  از اونجایی که دارم رو اسکرام کار می کنم ان شاالله اگه موافق باشید شاید بتونم این کار رو انجام بدم.
  بنده موافق هستم
  شهر پیشنهادی : تهران ،مشهد ،تبریز ( در هر سه شهر رفت و آمد دارم )

  1. یعنی شما ترجمه کنید ؟ عیب ندارد , شما در دوره شرکت داشته باشید اگر دوستان مشکل داشتند و مترجم لازم شد شما کار ترجمه رو انجام بدید و در آخر در مورد هزینه هم با هم به توافق میرسیم .

   ممنون

 4. من خیلی به شرکت در دوره علاقمند هستم (‌در تهران) اما متاسفانه فعلا قادر به پرداخت هزینه ۶۰۰ دلاری نیستم. امیدوارم بودم بار اول با هزینه ۲۰۰ – ۳۰۰ تومانی برگزار بشه بخصوص که دوره دو روزه و احتمالا حداکثر ۸ ساعت خواهد بود.
  در هر صورت در صورتتغییر بهای شرکت – حتما در صحن عمومی وبلاگ اعلام کنید که اشخاصی که با خوراک وبلاگ رو دنبال م کنن بتونن متوجه این امر بشن

  با سپاس از حرکت ارزشمند شما – ناصر حاجلو

  1. جناب جاجیلو عزیز , شما مهمان افتخاری ما باشید , عیبی نخواهد داشت . ولی باور داشته باشید که با این 600 دلار هم ما یر به یر یا همان صفر خواهیم شد . باور پول هتل و هواپیما به طور فجیعی گرونه اونم تو تهران . حالا من خودم رو کف قیمیت وایسادم , باور کنید دوره اول اصلا واسه من جز درد سر و الافی چیزی ندارد ولی من به خاطر علاقم به این مقوله دارم اینکار رو انجام میدم . 200-300 خیلی خیلی پایینه , همونطور که خودت مستحضری واسه دوره برنامه نویسی دات نت خدا تومان می گیرن خودش هم بدون مدرک , این اصلا با برنامه نویسی یکی نیست و به قول یکی از دوستان این موضوع ما یکی از اصلی ترین مشکلات تیم های توسعه نرم افزار می باشد .

   عرض کنم قیمت رو کف حداقلی هست و در آخر و انشالله بعد از برگزاری این دوره لیست هزینه ها را منتشر خواهم کرد که ببینید که اسد صفری داره خدمت می کنه به این ملت.

 5. Salam doste aziz
  emkane inke az rahe dor dar in dore sherkat kard vojod dare?
  moghime france hastam
  agar beshe ye jori bandaro ham to list ja bedid kheyli khob mishe
  eradatmand
  babak

 6. با سلام آقا من به همکارانم در شرکت گفتم 3 نفر دیگر هم اضافه شدند
  موفق باشید
  در ضمن در مورد ترجمه هم اصلا نگران نباشید ،مبلغی دریافت نمی کنم

 7. جناب مهدی عزیز , بسیار عالی . بنده از لطف حضرت عالی کمال سپاسگزاری رو دارم .

  در مورد ترجمه عرض کنم که آیا شما تجربه مشابهی در مورد ترجمه یک دوره و یا کلاس رو دارید ؟

 8. محل برگزاری دوره به کمک یکی از دوستان انتخاب شد . این محل در خیابان شیخ ‎بهایی جنوبی – تهران واقع شده است . امید است که مورد قبول دوستان و اساتید قرار بگیرد .

  نمایی از مکان دوره :
  موفق باشید

  1. این تنها زمانی که تونستیم با دوستان خارجی به توافق برسیم , گذشته از این , این دوره برای دانشجو ها نمی تونه زیاد مفید واقع بشود .

   موفق باشید

 9. با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما
  مایل هستم در این دوره شرکت کنم
  امیدوارم از تاریخ این دوره نگذشته باشه
  اگر تهران برگزار بشه خیلی هم عالیه
  شماره تماس (امینی) : 09197534669

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.