Succeeding with Agile

همیشه در هر زمینه علمی افراد و نفرات زیادی وجود دارند ولی فقط چند نفراز آنها یک سرو گردن بالاتر از دیگران می ایستند . در دنیای چابک و Agile هم بدین گونه است و دوست عزیز Mike Cohn یکی از کسانی هست که چند سروگردن از دیگران بالاتر ایستاده .

مایک حدودا 15 سال در زمینه Agile طی کار در ایالات آمریکا و اروپا تجربه اندوخته است . او نتیجه 15 سال کار در زمینه Agile را کتابی کرده است که نام آن Succeeding with Agile می باشد . نگارش این کتاب برای مایک 4 سال به طول انجامیده است که واقعا جای بسی تشکر دارد .

http://blog.irscrum.com/wp-content/uploads/2010/06/rotator.jpg

نقطه فصل این کتاب با کتاب های دیگر عملی بودن و واقعی بودن این کتاب است . همانطور که گفته شد ,  نویسنده این کتاب تجربیات خود را در کتاب به اشتراک گذاشته است . در کتاب مذکور سراسر شاهد مثال ها ی جامع و عملی هستیم که همه این مثال ها زمانی مشکل یک شرکت توسعه نرم افزار بوده است  .

همانطور که  مایک در مقدمه کتاب می نویسد : این کتاب برای کسانی که می خواهند با اسکرام و یا Agile آشنا بشوند مناسب نیست , در این کتاب نحوه رسم Burdown Chart آموزش داده نمی شود و یا شما تعریفی برای Product Backlog پیدا نخواهید کرد . این کتاب برای کسانی مناسب می باشد که آشنایی خوبی با Agile و Scrum دارند و در اینجا صحبت های تکمیلی انجام خواهد شد .

و من این کتاب را برای تمام کسانی که می خواهند شرکت خود را چابک کنند و آشنایی خوبی با Agile و مفاهیم مرتبط دارند پیشنهاد می کنم و امیدوارم از خواندن کتاب لذت ببرید .

و در آخر , امضای جناب Mike Cohn بر روی این کتاب برای بنده

http://blog.irscrum.com/wp-content/uploads/2010/06/dsc000331.jpg?w=592

یاشیاسیز

درباره اسد صفری

اسد صفری – مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری. مدارک حرفه ای: CSP - CSM - PSM - PSPO - CDA - Management 3.0 برخی تجربیات: رئیس دفتر تحول چابک شرکت داده ورزی سداد(بیشتر از ده تیم نرم افزاری) - مربی چابک شرکت رامند (تیم های موبایل و گیم سازی) - مدیر تولید نرم افزار SimplyDesk برای شرکت فرانسوی PCI - مربی مشاور شرکت های:خدمات انفورماتیک، ارکید فارمد، فراداده، الفبا برخی از سوابق مشاوره کوتاه مدت و تدریس : علی بابا، فناپ، تجارت الکترونیک پارسیان، بیمه سامان، مهندسین مشاور تجارت (بانک تجارت)، بیمه ایران، پارس آنلاین، شرکت رهنما، ورانگر، انتشارات پزشکی کوثر، فولا آلیاژی یزد، پارک علم فناوری کردستان و ... . عضو انجمن های بین المللی Agile Alliance - Scrum Alliance

5 دیدگاه در “Succeeding with Agile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.